Fluturime Low Cost nga Tirana

Kompania Ajrore  “Low Cost” hungareze  –  “Wizz Air ” nga Prill i 2017 do te filloj Fluturimet nga Aeroporti i Rinas-it drejt Budapestit, dy here ne jave, cdo te Merkur dhe cdo te Diel.    Kompania ajrore hungareze Wizz Air është kompania më e madhe e transporit ajror që operon aktualisht në Maqedoni,me cmimet me konkuruese.

Lajmin e bëri të ditur ambasadori i Hungarisë në Tiranë Antal Heizer gjatë një takimi që pati me ministrin e Transporteve dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj.

Fluturimet direkte Hungari Shqipëri nga Wizz Air do të rrisin bashkëpunimin ekonomik dhe turistik ,me përfitime të ndërsjellta.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s