Xanthe Resort 5* – Side

Side

Hoteli – 5 yje është ndërtuar në vitin 2004, shtrihet në një Sipërfaqje prej 20.000 m², ndodhet në Bregdet, 60 km larg nga Aeroporti i Antalyas, 72 km larg nga Qendra e Antalyas dhe vetëm 7 km larg nga Side-s. Hoteli disponon 243 Dhoma në Total: 149 Dhoma Standarte, 87 Dhoma Familjare, 3 Suita dhe 4 Dhoma për Paraplegjikët.

Dhomat janë të pajisura me:
– Ajër të Kondicionuar,
– TV,
– Telefon,
– Internet,
– Kasafortë(me pagesë),
– Minibar,
– Banjo me Dush/Vaskë dhe Tharëse Flokësh
– Ballkon,
– Shërbim pastrimi.

Brenda Hotelit:
– Restorant kryesor, Restoramnt A La Carte (Turk dhe Peshku) dhe Kënd për Fëmijët në Restorant
– 3 Bar-e
– 2 Pishina të jashtme dhe 1 të brendshme, Pishinë për Fëmijë, Kënd Lojërash dhe 3 Rrëshkitëse
– Miniclub
– Dyqane të ndryshme, Internet Kafe, Fushë tenisi, SPA Center, etj.

Më Shume Detaje: Koncepti “All Inclusive” përfshin:
– Mëngjesi, Drekën dhe Darkën bufe
– 2 Restorante a la carte 1 herë gjatë qëndrimit-me rezervim)
– Pije alkolike dhe joalkolike të vendit
– Çaj, Kafe dhe Embëlsira pasditeveHoteli ofron gjithashtu:

– Animacion
– Muzike live
– Amfiteater
– Volejboll
– Basketboll
– Mini golf
– Bilardo
– Banjo turke, Sauna
– Çadra, dyshekë dhe shezlongë në palzh dhe në pishinë.

Hoteli gjendet 60 km larg nga aeroporti , 72 km larg nga qendra e Antalyas, 7 km larg nga Side dhe 50 m larg plazhit.

Xanthe Resort 5* – Side

LISTA E ÇMIMEVE

Çmimet e dhomave

» Dhomë Ekonomike (Max: 3 Rritur) Tarifa
nga 23/05/2017 në 10/06/2017 € 177.60
nga 11/06/2017 në 06/07/2017 € 187.20
nga 07/07/2017 në 26/08/2017 € 208.80
nga 27/08/2017 në 30/09/2017 € 187.20
» Dhomë Standarte (Max: 3 Rritur) Tarifa
nga 23/05/2017 në 10/06/2017 € 182.40
nga 11/06/2017 në 06/07/2017 € 192.00
nga 07/07/2017 në 26/08/2017 € 213.60
nga 27/08/2017 në 30/09/2017 € 192.00
» Dhomë Standarte Teke (Max: 1 Rritur + 1 Fëmijë) Tarifa
nga 23/05/2017 në 10/06/2017 € 136.20
nga 11/06/2017 në 06/07/2017 € 143.40
nga 07/07/2017 në 26/08/2017 € 159.60
nga 27/08/2017 në 30/09/2017 € 143.40
» Dhomë Standarte Krevat Marinari 2 FEMIJE FALAS (Max 2 Rritur + 2 Fëmijë ose 2 Rritur) Tarifa
nga 23/05/2017 në 10/06/2017 € 182.40
nga 11/06/2017 në 06/07/2017 € 192.00
nga 07/07/2017 në 26/08/2017 € 213.60
nga 27/08/2017 në 30/09/2017 € 192.00
» Dhomë Familjare (Max: 4 Rritur) Tarifa
nga 23/05/2017 në 10/06/2017 € 273.60
nga 11/06/2017 në 06/07/2017 € 288.00
nga 07/07/2017 në 26/08/2017 € 320.40
nga 27/08/2017 në 30/09/2017 € 288.00

Çmimet për dhomë për nate, akomodimi all inclusive

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s