Pakete Dimerore ne SOA HOTEL

EUR    59,00
(Cmimi per person ne dhome dyshe )

  • 2 Nete / 3 Dite

Itinerari

DITE 1

Nisja me makine personale per ne Soa Hotel. Soa Hotel ndodhet ne qender te qytetit Zabljak rreth 1450 m mbi nivelin e detit prane Malit “Durmitor”. Hoteli ka ne total 18 dhoma te standarteve te ndryshme si: Standard Room, Superior Room, Standard Suite, Family Suite dhe Executive Suite. Te gjitha dhomat jane te paisura me Wifi, TV, Telefon, Kasaforte, Minibar, Tharese Flokesh, rrob-deshamper dhe ngrohje qendrore. Soa Restaurant ofron nje mundesi te gjere zgjedhjesh me gatime tradicionale dhe nderkombetare te pergatitura me ingridiente te fresket. Restauranti ofon sherbim nga ora 13:00 deri 23:00 me nje kapacitet deri ne 80 personash. Winery ku ju mund te zgjidhji nga nje game te gjere produktesh te vererave nga prodhuesit me te njohur ne te gjithe boten. Lounge Bar eshte I vendosur ne katin zero me nje pamje nga Mali Durmitor. Nderthurja e oxhakun me muziken e qete duke ndjekur filmin tuaj te preferuar do tju bej te ndjeheni si ne shtepine tuaj. Facilitetet e hotelit: Ashensor, Restaurant, Loubge Bar, 2 Tarraca, Magazin per paisjet e Skive, Kend lojrash per femijet, Mini Spa Center. Akomodimi ne Hotel.

DITE 2

Mengjesi ne hotel. Nje dite e lire ne dispozicion per tu relaksuar apo per te zhvilluar sportet te ndryshme qe ju ofron qyteti. Qyteti Zabljak eshte nje qytet I vogel ne pjesen veriore te Malit te zi me nje popullsi prej 1937 banore. Qyteti eshte I rrethuar nga malet “ Durmitor ” me mbi 1456 metra mbi nivelin e detit, qe eshte edhe me I larti ne ballkan. Zabljak eshte qendra e turizmit malor ne “Mal te Zi” ku e gjithe zona e maleve “Durmitor” eshte I mbrojtur si parku kombetar ku ju ofron mundesi te shkelqyera per pushime dimerore dhe verore. Ju keni mundesi te zhvilloni aktivitete te ndryshme si : Ski, Rafting, Alpinizem dhe Hiking. Sporti I skive eshte shume I favorshem per tu zhvilluar sepse per gati 120 dite qyteti eshte I mbuluar nga Debora. Gjithashtu rafting eshte nje sport shume inetersant qe mund te zhvillohet pergjate lumit “Tara” qe eshte dhe lumi i 2-te me I thelle ne bote I cili eshte ne mbrojtjen e UNESCO si trashgimi kulturore. Rafting eshte aktiviteti me I populluar nga turistet ne “Mal te Zi”. Kushtet atmosferike dhe ato te relievit ju krijojne mundesine per te zhvilluar sportet e alpinizmit dhe Hiking. Akomodimi ne hotel.

DITE 3

Mengjesi ne hotel dhe check out nga hoteli. Gjate kthimit per ne tirane ne ju ftojme te vizitoni qytetin e Podgorices e cila është vendosur ne buzët e 6 lumenjve dhe me kalimin e kohës po merr karakteristikat e një qyteti modern evropian. Përtej këtij zhvillimi të ri të qytetit mund te shihet lehte shenja te një tradite të gjate. Në këtë qytet mund te gjeni shume dyqane veshjeje me materiale të mira te importuara nga Italia. Gjithashtu ndërsa bëni pazar mund vizitoni disa restorante te mira me gatime tradicionale malazeze. Ne ju sugjerojme te vizitoni edhe : Muzeu i qytetit të Podgoricës, Qendra e kërkimeve arkeologjike, Muzeu i Marko Miljanov, Muzeu i Historisë Natyrore, Katedralen e Ringjalljes se Krishtit qe eshte restauruar ne 1993 e cila eshte e lokalizuar ne “New town” ne podgorice, Kisha e zemres se shejte e Jesus e cila eshte e nderuar ne 1969 e cila ka nje arkitekture unike e cila eshte e lokalizuar ne lagjen Konik. Atraksione te tjera mund te vizitoni : “Sheshi I Rpublikes”, “Kulla e sahatit”, “Ura e vjeter ne Ribnica”, “Delta city” qender tregtare.

DITE 4

Mengjesi ne hotel dhe check out nga hoteli. Gjate kthimit per ne tirane ne ju ftojme te vizitoni qytetin e Podgorices e cila është vendosur ne buzët e 6 lumenjve dhe me kalimin e kohës po merr karakteristikat e një qyteti modern evropian. Përtej këtij zhvillimi të ri të qytetit mund te shihet lehte shenja te një tradite të gjate. Në këtë qytet mund te gjeni shume dyqane veshjeje me materiale të mira te importuara nga Italia. Gjithashtu ndërsa bëni pazar mund vizitoni disa restorante te mira me gatime tradicionale malazeze. Ne ju sugjerojme te vizitoni edhe : Muzeu i qytetit të Podgoricës, Qendra e kërkimeve arkeologjike, Muzeu i Marko Miljanov, Muzeu i Historisë Natyrore, Katedralen e Ringjalljes se Krishtit qe eshte restauruar ne 1993 e cila eshte e lokalizuar ne “New town” ne podgorice, Kisha e zemres se shejte e Jesus e cila eshte e nderuar ne 1969 e cila ka nje arkitekture unike e cila eshte e lokalizuar ne lagjen Konik. Atraksione te tjera mund te vizitoni : “Sheshi I Rpublikes”, “Kulla e sahatit”, “Ura e vjeter ne Ribnica”, “Delta city” qender tregtare.

 

Te perfshira

  • Akomodimi 2 nete ne Standard Room me mengjes te Perfshire
  • Femijet deri ne 6.99 akomodohen falas

Te paperfshira

  • Drekat dhe Darkat
  • Transporti
  • Taksat Turistike

 

Cmimi i pushimeve

Dhoma Type Cmimi total(EUR) Discount tanishme(EUR) Taksë(EUR) null(EUR) Zbritur Çmim(EUR)
Adult në Twin / Double Sharing bazë 59,00 0,00 0,00 0,00 59,00
Adult vetme 85,00 0,00 0,00 0,00 85,00
Fëmijë me krevat 20,00 0,00 0,00 0,00 20,00
Krevat shtesë 35,00 0,00 0,00 0,00 35,00

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s