Ela Quality Resort 5* – Belek

This slideshow requires JavaScript.

Belek

Hoteli me 5 yje është vendosur në bregdetin e Belek-ut, në një sipërfaqe prej 110.000 m2. Hoteli është i përbërë nga 583 Dhoma në Total, ndër të cilat ka Dhoma Standarte , Family Duplex Suita, Villa afër Liqenit dhe Suita ( këto të fundit janë kryesisht me pamje nga deti).

Dhomat janë të gjitha me stil oriental, dhe janë të pajisura me:
– Ajër të kondicionuar
– TV satelitor
– Minibar (lëngje frutash, ujë, birrë)
– Kasafortë dixhitale
– Telefon në dhomë dhe në tualet
– Tharëse flokësh
– Vaskë
– Ballkon/terracë
– Parket

Brenda kompleksit të Hotelit:
– Recepsioni, Lobby bar dhe 6 Ashensorë Panoramikë
– Restoranti kryesor “Enderun“ dhe 7 Restorante a la carte
– 11 Bare
– Pishinë e jashtme, Pishinë për fëmijë, Pishinë afër Villa-ve dhe Akuapark me 5 rrëshkitëse për të rritur dhe fëmië
– Qendër Tregtare, Mini – shop dhe Dyqane suvenirësh
– Parukeri
– Fotograf
– SPA Center
– Kinema e brendshme dhe e jashtme
– Jakuzzi, Sauna dhe Banjo Turke
– Fitnes Hall
– Bowling
– Bilardo
– Internet Kafe
– Wireless
– Sallë lojrash
– Mini – club dhe Kënd lojrash për fëmijë
– Disko
– 4 Fusha Tenisi, Basketboll, Fushë Volejbolli, Kanoe, Katamaran, Kurse për Belly Dance, Sallë Konferencash, Parking, Lavanteri, Doktor, Makina me qera, Golf, Studio Arti, Librari, etj.

 

Më Shume Detaje: Koncepti “Ela All Inclusive“ përfshin :
– Mëngjesi, dreka dhe darka (bufe e hapur)
– Të gjitha pijet e vendit alkoolike dhe jo alkoolike (te cilësuara)
– Disa pije të importit (pa pagesë deri në mesnatë)
– Lëng portokalli (shërbehet në mëngjes – falas)
– Akullore (14.00 – 18.00)
– Restorant a la carte (1 herë gjatë javës për secilin restorant – me rezervim)
– Mini buffet për fëmijë
– Animacione
– Night Show
– Mini – club për fëmijë
– Volejboll në plazh
– Basketboll
– Mini – futboll
– Mini – golf
– Tenis
– Aerobi
– Lojë me shigjeta
– Sauna
– Banjo Turke
– Hamam
– Akuapark
– Fitness Center
– Kurse për Belly Dance
– Kurse gatimi për të rritur
– Disko
– Kinema
– Cadrat dhe shezlongë në plazh dhe pishinë
– Dyshekë plazhi dhe peshqirët e plazhit
Ndodhet vetëm 35km larg aeroportit dhe ndodhet në breg të detit.

Ela Quality Resort 5* – Belek

LISTA E ÇMIMEVE

Çmimet e dhomave

» Dhomë Standarte me pamje nga kopshti Godine Kryesore (Max 2 Rritur + 2 Fëmijë ose 3 Rritur) Tarifa
nga 26/05/2017 në 08/06/2017 € 292.50
nga 09/06/2017 në 22/06/2017 € 313.56
nga 23/06/2017 në 06/07/2017 € 327.60
nga 07/07/2017 në 20/07/2017 € 343.98
nga 21/07/2017 në 03/08/2017 € 355.68
nga 04/08/2017 në 24/08/2017 € 369.72
nga 25/08/2017 në 14/09/2017 € 327.60
nga 15/09/2017 në 28/09/2017 € 292.50
» Shtëpi Liqeni me pamje nga kopshti (Max 2 Rritur + 1 Femje ose 2 Rritur) Tarifa
nga 26/05/2017 në 08/06/2017 € 304.20
nga 09/06/2017 në 22/06/2017 € 325.26
nga 23/06/2017 në 06/07/2017 € 339.30
nga 07/07/2017 në 20/07/2017 € 355.68
nga 21/07/2017 në 03/08/2017 € 367.38
nga 04/08/2017 në 24/08/2017 € 381.42
nga 25/08/2017 në 14/09/2017 € 339.30
nga 15/09/2017 në 28/09/2017 € 304.20
» Dhome Standarte me Pamje nga Deti Godine Kryesore (Max 2 Rritur + 2 Femije ose 3 Rritur) Tarifa
nga 26/05/2017 në 08/06/2017 € 311.22
nga 09/06/2017 në 22/06/2017 € 332.28
nga 23/06/2017 në 06/07/2017 € 346.32
nga 07/07/2017 në 20/07/2017 € 362.70
nga 21/07/2017 në 03/08/2017 € 374.40
nga 04/08/2017 në 24/08/2017 € 388.44
nga 25/08/2017 në 14/09/2017 € 346.32
nga 15/09/2017 në 28/09/2017 € 311.22

Çmimet për dhomë, akomodimi all inclusive

Dergo Kerkes:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s