Lichnos Beach Hotel & Suites 5* L -Parga

 

This slideshow requires JavaScript.

Parga – Preveza

Hoteli Lichnos Beach eshte nje parajse e fshehur ne Greqi; i ndodhur ne gjirin piktoresk e te smeralde te Lichnos ne Detin Jonian, hoteli karakterizohet nga apartamente luksoze, suita luksoze dhe vila te bollshme, te gjitha te karakterizuara nga luksi dhe eleganca.

Udhetaret kerkues ne kerkim te nje dhome ne Parge, me te gjitha pajisjet moderne dhe pamje te mrekullueshme nga deti, do te jene padyshim te kenaqur ne keto dhoma te Parges, te dizenjuara dhe mobiluara ne nje menyre qe kombinon sofistikimin dhe funksionalitetin.

Si ne pushime familjare apo ne nje arratisje romantike per ciftet, ky akomodim i Parges synon te perkedhele vizitoret duke ofruar mikpritje te klasit te pare. Akomodimi ideal per familjen ne Parge ndodhet ne plazhin magjik ranor te Linchos, i famshem per ujerat e tij transparente. Per me teper, ky akomodim ne Parge ofron nje pishine te pafund, ku femijet dhe prinderit kenaqen shume dhe shijojne diellin. Sportet e ujit, disa prej te cileve mund te luhen dhe familjarisht, mund te gjenden ne plazh. Kopeshti me siperfaqe mbi 20.000 m2 eshte i duhuri per eksplorime, lojera argetuese si dhe shetitje te kendshme. Nga ana tjeter, keto dhoma ne Parge ndodhen shume prane me qytetin magjepses te Parges, i cili eshte perfekt per shetitje romantike ne muzg ose per te shijuar jeten e nates plot gjalleri ne lokalet dhe restorantet e Parges.Hoteli Linchos Beach siguron lloje te ndryshme dhomash dhe te gjitha ofrojne nje pamje te detit perrallore.

Keto dhoma ne Parge mund te mikpresin dy deri ne gjashte mysafire dhe siperfaqja e tyre e brendshme varion nga 22.5 deri ne 78 metra katrore. Ky akomodim elegant i Parges eshte dekoruar me pelhura, materiale dhe mobilje te klasit te larte, nderkohe qe te gjitha dhomat kane nje ballkon ose tarrace me nje pamje fantastike te detit. Udhetaret te cilet deshirojne dhoma ne Parge qe do i perkthedhelin ata me pajisje te jashtezakonshme si Jacuzzi private ne ambientet e jashtem, duhet te zgjedhin Suiten Luksoze Junior te Linchnos me Pamje nga Deti- Jacuzzi ne ambjentet e jashtme, te gjendura si ne ndertesen kryesore buze pishines, ashtu dhe me pamje nga deti. Arkitektura e hotelit e ben ate te duket si nje pjese integrale te natyres perreth dhe vizitoret ne cdo suite, apartament apo vile do te shijoje driten natyrale dhe puhizen verore qe vjen nga Deti Jonian. Gjithashtu, jane dizenjuar dhoma posacerisht per ciftet dhe jane krijuar te tjera specifikisht per te pritur familje. I gjithe akomodimi te ofron nje ndjesi trajtimi mbreteror, perfshire pajisjet e tualetit, rrobedishamper dhe pandofla, nderkohe qe televizioni kabllor/satelitar eshte mund te shihet ne televizore me ekran te sheshte. Sigurisht qe interneti me shpejtesi te larte/WiFi sigurohet falas per te gjithe vizitoret. Pervec elegances dhe sharmit qe e bejne Hotelin Lichnos Beach te spikase nder zgjedhjet e tjera te akomodimit ne Parge, nje karakteristike dalluese qendron ne faktin qe te ftuarit ne hotel nderveprojne gjate gjithe qendrimit te tyre me nje staf te ngrohte, te miretrajnuar, miqesor dhe te kujdesshem.

Hoteli ka këto ambjente: Pishinë e hapur, kopësht, tarracë, verandë.

Organizohen këto aktivitete:
Peshkim, kanoe, serfing, zhytje, sporte uji, masazh, plazh privat,

Në Dhoma ka: Telefon, Kanale Satelitore, TV me ekran të sheshtë

Hoteli ka: 2 Restorante, Bar, Snack bar.

WIFI falas në të gjithë Hotelin.

Parkingu: Falas!

Shërbime në dhomë.

Dhomat mund të mbajnë ekstra vetëm një beb. Krevati për bebin do të ofrohet falas nëse do të ketë disponibël.

Më Shume Detaje: Koncepti All Inclusive Light:
Mëngjesi, Dreka dhe Darka – Bufe në Restorant me Pije pa kufizim: Ujë, Pije jo Alkoolike, Birrë Lokale dhe Verë të Bardhë dhe të Kuqe të Shtëpisë.
Kujdes: Pijet janë të përfshira vetëm gjatë Mengjesit, Drekës dhe Darkës në Restorant.
WIFI falas.
Transfertë Vajtje – Ardhje Falas nga Hoteli ne Parga.
Cadra dhe Shezllonë falas në Pishinë dhe Plazh.

Lichnos Beach Hotel & Suites 5*L

LISTA E ÇMIMEVE

Çmimet e dhomave

» Dhomë Superiore Pamje nga Deti (Max: 2 Rritur + 1 Fëmijë) Tarifa
nga 06/05/2017 në 02/06/2017 € 160.80
nga 03/06/2017 në 16/06/2017 € 199.20
nga 17/06/2017 në 30/06/2017 € 259.20
nga 01/07/2017 në 14/07/2017 € 283.20
nga 15/07/2017 në 26/08/2017 € 307.20
nga 27/08/2017 në 09/09/2017 € 259.20
nga 10/09/2017 në 22/09/2017 € 199.20
nga 23/09/2017 në 01/10/2017 € 160.80
» Dhomë Superiore Pamje nga Deti (Max: 2 Rritur + 1 Beb) Tarifa
nga 06/05/2017 në 02/06/2017 € 160.80
nga 03/06/2017 në 16/06/2017 € 199.20
nga 17/06/2017 në 30/06/2017 € 259.20
nga 01/07/2017 në 14/07/2017 € 283.20
nga 15/07/2017 në 26/08/2017 € 307.20
nga 27/08/2017 në 09/09/2017 € 259.20
nga 10/09/2017 në 22/09/2017 € 199.20
nga 23/09/2017 në 01/10/2017 € 160.80
» Dhomë Executive Pamje nga Deti (Max: 2 Rritur + 1 Fëmijë) Tarifa
nga 06/05/2017 në 02/06/2017 € 199.20
nga 03/06/2017 në 16/06/2017 € 223.20
nga 17/06/2017 në 30/06/2017 € 295.20
nga 01/07/2017 në 14/07/2017 € 331.20
nga 15/07/2017 në 26/08/2017 € 355.20
nga 27/08/2017 në 09/09/2017 € 295.20
nga 10/09/2017 në 22/09/2017 € 223.20
nga 23/09/2017 në 01/10/2017 € 199.20
» Dhomë Standart Lux Pamje Beachfront (Max: 2 Rritur + 1 Fëmijë) Tarifa
nga 06/05/2017 në 02/06/2017 € 211.20
nga 03/06/2017 në 16/06/2017 € 247.20
nga 17/06/2017 në 30/06/2017 € 331.20
nga 01/07/2017 në 14/07/2017 € 355.20
nga 15/07/2017 në 26/08/2017 € 403.20
nga 27/08/2017 në 09/09/2017 € 331.20
nga 10/09/2017 në 22/09/2017 € 247.20
nga 23/09/2017 në 01/10/2017 € 211.20
» Luxury Junior Suitë 1 Dhomë Gjumi Pamje nga Deti (Max: 3 Rritur) Tarifa
nga 06/05/2017 në 02/06/2017 € 211.20
nga 03/06/2017 në 16/06/2017 € 247.20
nga 17/06/2017 në 30/06/2017 € 331.20
nga 01/07/2017 në 14/07/2017 € 355.20
nga 15/07/2017 në 26/08/2017 € 403.20
nga 27/08/2017 në 09/09/2017 € 331.20
nga 10/09/2017 në 22/09/2017 € 247.20
nga 23/09/2017 në 01/10/2017 € 211.20
» Junior Suitë Superiore (Max: 3 Rritur + 1 Fëmijë) Tarifa
nga 06/05/2017 në 02/06/2017 € 223.20
nga 03/06/2017 në 16/06/2017 € 271.20
nga 17/06/2017 në 30/06/2017 € 355.20
nga 01/07/2017 në 14/07/2017 € 391.20
nga 15/07/2017 në 26/08/2017 € 451.20
nga 27/08/2017 në 09/09/2017 € 355.20
nga 10/09/2017 në 22/09/2017 € 271.20
nga 23/09/2017 në 01/10/2017 € 223.20
» Executive Junior Suitë me Jacuzzi Pamje nga Deti (Max: 2 Rritur + 1 Fëmijë) Tarifa
nga 06/05/2017 në 02/06/2017 € 247.20
nga 03/06/2017 në 16/06/2017 € 307.20
nga 17/06/2017 në 30/06/2017 € 391.20
nga 01/07/2017 në 14/07/2017 € 427.20
nga 15/07/2017 në 26/08/2017 € 487.20
nga 27/08/2017 në 09/09/2017 € 391.20
nga 10/09/2017 në 22/09/2017 € 307.20
nga 23/09/2017 në 01/10/2017 € 247.20
» Junior Suitë Familjare Pamje Beachfront (Max: 3 Rritur + 1 Fëmijë) Tarifa
nga 06/05/2017 në 02/06/2017 € 247.20
nga 03/06/2017 në 16/06/2017 € 307.20
nga 17/06/2017 në 30/06/2017 € 391.20
nga 01/07/2017 në 14/07/2017 € 427.20
nga 15/07/2017 në 26/08/2017 € 396.00
nga 27/08/2017 në 09/09/2017 € 391.20
nga 10/09/2017 në 22/09/2017 € 307.20
nga 23/09/2017 në 01/10/2017 € 247.20
» Junior Suitë Deluxe me Jacuzzi Pamje Beachfront (Max: 3 Rritur + 1 Fëmijë) Tarifa
nga 06/05/2017 në 02/06/2017 € 271.20
nga 03/06/2017 në 16/06/2017 € 331.20
nga 17/06/2017 në 30/06/2017 € 427.20
nga 01/07/2017 në 14/07/2017 € 475.20
nga 15/07/2017 në 26/08/2017 € 535.20
nga 27/08/2017 në 09/09/2017 € 427.20
nga 10/09/2017 në 22/09/2017 € 331.20
nga 23/09/2017 në 01/10/2017 € 271.20

Çmimet për dhomë, akomodimi all inclusive light

Dergo Kerkes:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s