Mc Arancia Resort 5* – Alanya

MC ARANCIA RESORT

This slideshow requires JavaScript.


I ndodhur ne nje zone qe mundeson nje atmosfere qetesuese. Per pushime plot me ngjyra ekzotike, staf miqesor dhe mundesi per te fjetur ne dhoma moderne bashkekohore.


Vendndodhja:
Hoteli ndodhet ne nje distance prej 10 km larg qytetit te Alanias, 110 km larg Aeroportit te Antalias dhe 70 km larg Amfiteatrit te Sides.


Rreth hotelit:

M.C Arancia Resort ka nje kapacitet prej 470 dhomash, 408 jane standarte, 5 dhoma per persona me aftesi te kufizuar fizike, 57 suita.114 dhoma jane me pamje nga parku, 356 kane pamje nga deti.


Informacion per dhomat:
Te gjitha dhomat kane ajer te kondicionuar, TV satelitor, tharese flokesh, kasaforte, mini bar, kabine dushi, telefone, ballkon.


Ushqimi dhe pijet:
Hoteli ka tre resorante me sistemin (bufe te hapur) dhe ne dy restorantet A la carte Otoman dhe Italian. Baret jane Lobby bar, snack bar, beach bar, beer park.


Facilitete:

Pishine Outdoor dhe Indoor, 2 Pishina per femije, Aquapark, Kend lojrash, Kids club, Turkish bath, Sauna, Masazh, Banjo me avull, Fitness club, Sallon bukurie, SPA center, Lojra me kompjuter, Internet café, Bowling, Bilardo, Ping-pong, Amfiteater per Konferenca, Night club, Fushe Tenisi, Volejboll ne plazh, Futboll ne plazh, Disko,

Skuader Animacioni, Windsurfing, Scuba Diving, Kurse Tenisi, Telefon, sherbim mjekesor, Lavenderi dhe Hekurosje, Parukeri, Sherbim dhome, Dyqane per dhurata dhe Souvenire.

Programe dhe Aktivitete gjate dites, Show dhe Spektakel ne mbremje.

100 mb jane free ne hotel, me shume se kaq mb jane me pagese.

 

Koncepti All Inclusive:

 • Pijet freskuese dhe alkolike lokale dhe te importit deri ne mesnate.
 • Vaktet-bufe.
 • Vaktet e ndermjetme.
 • Dreka Snack prane pishines ose ne plazh.

 

SHERBIMET E HOTELIT

Sherbimet e perfshira

 • Video
 • Mini Bar
 • Parking
 • Sand Beach
 • Tennis Court
 • Bowling
 • Exchange
 • Air Condition
 • Beach Hotel
 • Building
 • Kids Club
 • Beach Volleyball
 • Animation Team
 • Bar
 • Market
 • Security
 • Indoor Pool
 • Fitness Center
 • Restaurant
 • Sauna
 • Table Tennis
 • Turkish Bath
 • Outdoor Pool
 • Kids Pool
 • Aquapark
 • Pool
 • Mini Football
 • Billiard
 • Private Beach

Sherbimet me extra pagese

 • Safe box
 • Disco
 • Beauty Center
 • Room Service
 • Internet
 • Doctor
 • Laundry Service
 • Internet Cafe
 • Diving
 • Water Sports
 • Telephone
 • Fax

Dergo Kerkes:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s