QUATTRO BEACH SPA & RESORT 5* – Alanya

This slideshow requires JavaScript.

WEB

Vendndodhja

I vendosur ne Konakli, vetem 10 minuta me makine nga Alanya, ky hotel elegant perballe plazhit ka nje pamje te mrekullueshme nga deti Mesdhe. Me nje siperfaqe prej 20000 m2, hoteli mban konferenca dhe bankete duke e bere nje vend ideal per familjet qe mund te shijojne sporte te ujit dhe qendrat spa & wellness. Transporti publik ben te mundur qe te lidhe te ftuarit me Alanyan dhe resortet e tjera perreth zones.


Akomodimi

Hoteli perbehet nga 400 dhoma, shumica e te cilave kane pamje nga deti, duke perfshire 309 dhoma standarte, 84 dhoma familjare, 3 dhoma per persona me aftesi te kufizuara, 2 king suites dhe 2 prince suites. Te gjitha dhomat jane te pajisura me ballkone te gjera, ajer te kondicionuar, TV satelitor, tharese flokesh. Minibare, telefona dhe ngohesa te ujit me elektricitet.


Restorante dhe bare

Resorti eshte nje vend ku do te ruani kujtime te paharrueshme, do te keni mundesi qe te shijoni kuzhinen tradicionale turke dhe nderkombetare me mundesi per te zgjedhur pije dhe ushqime nga me te ndryshmet. Keto facilitete ofrohen pergjate te gjithe dites ne restorantin kryesor me nje ambjent te brendshem me 450vende dhe me ambjent te jashtem me 800 vende. Po ashtu ndodhet edhe A la turca dhe A la carta Restaurant per 120 vete, China A la carta Restaurant pe 100 vete, Resoranti i plazhit, Caffe De Quattro Confectionery, Beach Bar, Lobby Lounge Bar, a la carte Bar dhe nje Pool bar.


Facilitete

Resorti ka dy salla balloje dhe konference te ndara, qe perfshin nje salle balloje me kapacitet per 140 persona. Po ashtu ndodhen edhe dy salle te tjera per konferenca me dizajn teatri, dhe 2 salla ballosh me kapacitete te ndryshme te personave qe zene. Keto salla kane per qellim qe t’ju asistojne per te organizuar takime ose seminare te ndryshme.

Qendra SPA & Wellness do t’ju ofroje te ftuarve relaks fizik dhe nje pishine te mbyllur, qender fitnesi dhe nje banjo turke, dyqan suveniresh, parukeri, dyqane bizhuterish, studio fotografie dhe butik.
Ne hotel organizohen shfaqje te ndryshme, nete me muzike live per 6 dite te javes, trupa kercimi, beach volley dhe ture minifutbolli.

 

 

SHERBIMET E HOTELIT

Sherbimet e perfshira

 • Sand Beach
 • Darts
 • Safe box
 • Air Condition
 • Bar
 • Kids Pool
 • Disco
 • Restaurant
 • Beach Hotel
 • Internet
 • Chaise Longue
 • Outdoor Pool
 • Night Show
 • Security
 • Snack Bar
 • Body Treatment
 • Fitness Center
 • Music Live
 • Kids Club
 • Aerobic
 • Video

Sherbimet me extra pagese

 • Dry-cleaning
 • Laundry Service
 • Room Service
 • Doctor
 • Fax
 • Game Room
 • Massage Center
 • Telephone
 • Face Treatment
 • Beauty Center
 • Photocopy
 • Hair Dressing Saloon

Dergo Kerkes:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s