RIXOS PREMIUM TEKIROVA 5* – Kemer

This slideshow requires JavaScript.

Vendndodhja:
Hoteli eshte i lokalizuar ne Tekirova, ne nje nga anekset e kaltra te Mesdheut. Rrethuar nga peme pishe dhe nga nje panorame malore mitike. Ndertuar mbi nje siperfaqe prej 192.000 m2, kompleksi eshte vetem 10 minuta larg nga qendra e biznesit dhe e argetimit e Tekiroves, 17 km larg nga qendra turistike e Kemerit dhe 73 km larg nga Aeroporti i Antalias, 63 km nga qendra e Antalyas. Ndodhet ne vije te pare me detin, me plazhin e tij privat prej rere dhe guralece. I rinovuar plotesisht ne vitin 2014.

Akomodimi:
Struktura e hotelit eshte e perbere nga 2 godina qendrore dhe villat ne pjesen e pasme, me nje numer total prej 770 dhomash. Ne brendesi te dhomave ka minibar, tv satelitor, linje direkte telefonike si ne tualet dhe ne dhome, kondicioner, ballkon, sensor kundra zjarrit, tualet dhe vaske, tharese flokesh.

Restorante dhe Bare:
Restoranti kryesor ku sherbehet:
Mengjes i hapur buffe, mengjes ne ore me te vona, dreka dhe darka
6 Restorane A La Carte jane te hapur per darka me rezervim paraprak.
La Rosetta – restorant me gatime Italinae
Layali – restorant ne te cilin keni mundesi te shijoni kuzhinen libaneze
Cactus – restorant me gatime amerikane
Lalezar – ku keni mundesi te shijoni specialitetet e kuzhines turke
Mermaid – ne te cilin keni mundesi te shijoni prodhime te fresketa deti
Mandarin – restorant me specialitete te Lindjes se larget
Chef’s – ne te cilin serviren gatime internacionale
Ne baret e hotelit mund te shijoni soft drinks, pije alkoolike dhe jo-alkoolike

Aktivitete dhe sherbime:
Hoteli dallohet per Aquaparkun me te madh dhe me modern ne zonen e Kemerit
Fushe tenisi, sauna, palester, ski, lojra fati, masazh, ambient per femijet, bilardo,
ping-pong, karaoke, canoe, ambiente/pajisje per barbeque, bowling, zhytje,
pishine e mbyllur, pishine e hapur, sherbim dhome, ambiente per mbledhje dhe
per bankete, sherbim per mbajtjen e femijeve, lavanderi, pastrim kimik, berber,
sallon bukurie, sherbim hekurosje, sherbim interneti, shkembim valute, dyqane
dhuratash dhe suveniresh, dreka te paketuara, makine me qera, faks dhe
fotokopje, restorant, bar, 24 ore recepsion, kopesht, dhoma ku ndalohet pirja e
duhanit, dhome dhe lehtesira te tjera per njerezit me aftesi te kufizuar,
parking pa pagese, ashensor, kasaforte, sistem ngrohjeje, dyqane brenda
kompleksit, Pishine e madhe me kater seksione, pishine qendrore, pishine per femijet, dhe pishine e
mbyllur me uje te ngrohte, shezllonet, peshqiret dhe cadrat e plazhit.
Gjate dites te ftuarit mund te shijojne ekipin e argetimit te cilet realizojne lojra te ndryshme dhe aktivitete sportive
dhe gjate nates shfaqje te mrekullueshme me kercimtare nga vende te ndryshme te botes.

Cfare perfshihet per te sapo martuarit :

Pritje private, check in dhe check out i shpejte,
Dhome e zbukuruar me nje dekorim te vecante per ciftin
Mengjes ne dhome
Ciftit do ti kushtohet me shume prioritet ne reservimin e restorantit a la carte
Sherbim ne dhome i Bakllavase, Cokollate speciale dhe Spumante
Photo dhurate
Upgrade dhome ne varesi te disponibilitetit.

Kjo oferte vlen per nje periudhe deri ne 3 muaj nga dita e celebrimit.

 

 

SHERBIMET E HOTELIT

Sherbimet e perfshira

 • Boccia
 • Turkish Bath
 • Aquapark
 • Outdoor Pool
 • Archery
 • Sauna
 • Football
 • Beach Volleyball
 • Mini Disco
 • Basketball
 • Water Polo
 • Luna Park
 • Video
 • Internet
 • Baby-sitting
 • Aerobic
 • Music Live
 • Fitness Center
 • Darts
 • Animation Team
 • Table Tennis
 • Tennis Court
 • Restaurant
 • Bar
 • Cinema
Sherbimet me extra pagese
 • Beauty Center
 • Hair Dressing Saloon
 • Surfing
 • Waterpipe Nargile
 • Massage Center
 • Telephone
 • Internet Cafe
 • Bowling
 • Laundry Service
 • Rent a Car
 • Jet Ski
 • Water Sports Motorized
 • Doctor
 • Fax
 • Banana
 • Diving School
 • Shopping Centre
 • Conference Hall
 • Billiard
 • Catamaran
 • Dry-cleaning
 • Canoe
 • Parasailing
 • Ringo

Dergo Kerkes:

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s