WHITE CITY RESORT 5* Alanya

WHITE CITY RESORT

Vendndodhja:
White City Resort Hotel eshte I lokalizuar ne qytetin e Alanias rreth 105 km nga aeroporti ne Antalya, dhe 60 m nga plazhi.
Informacioni per dhomat:
Hoteli ka 200 dhoma te arreduara  ne menyre mjaft komode, me teknologjine me te fundit.  Standard Room ka nje siperfaqe prej 27 m2 te paisura me : telefon, tharese flokesh, LED TV, system interaktiv, Ajer I kondicionuar, kasaforte, minibar, wireless, ballkon, ku mund te akomodohen max 3 persona.  Suites Room ka nje siperfaqe prej 30 m2 te arreduar ne menyre mjaft moderne me te gjitha paisjet e nevojshme: Telefon, Minibar, LED TV, Tharese flokesh, Kasaforte, Wireless, ballkon, ajer I kondicionuar. Family Room ka nje siperfaqe prej 34 m2 me te gjitha paisjet e nevojshme. Deluxe Room ka nje siperfaqe 30 m2 dhe 10 m2 ne tarace me nje pamje te mrekullueshme. Dhomat jane te arreduara ne menyre mjaft komode.
Bare & Restaurante :
The White Restaurant ku keni mundesi te shijoni gatime te ndryshme nen nje atmosphere moderne. The White Pearl A La Carte ku keni mundesi te shijoni gatime tradicionale te kuzhines Turke. White Fish A La Carte ku ju keni mundesi te shijoni prodhimet e fresketa te detit.Lobby Bar & Patisserie ku keni mundesi te konsumoni mengjesin, ndonje caj ne mbasdite apo ndonje cokollate te ngrohte. The White Bar & Snack ju ofrohen koktele te ndryshme.  The White Beach Club Bar I cili eshte nje bar I hapur ku ju keni mundesi per tu relaksuar.
Facilitete:
Aktivitetet e ndryshme nuk do te mungojne gjate qendrimit tuaj. Aktivitetet e ndryshme nuk do te mungojne gjate qendrimit tuaj.
Pa pagese: dhoma e lojrave, kurse vallezimi, mbremje show, performance me music live, Party nje here ne jave, lajra ne pishine, lojra te ndryshme, show akrobatik, beach party, aktivitete kulturore, lojra special. Programe te ndryshme gjate mbremjeve, disko dhe kinema e hapur, aktivitete sportive, kurse kokteil.Sporte dhe aktivitet: dart, table tennis, volleyball, aerobi, water gym, water polo, boccia, yoga classes, pilates, fitness. Spa & Wellnes: pishine e brendshme, fitness center, banjo turke, sauna, ambient relaksues.
Me pagese: leksione private, kursi I vallezimit, play station, bilardo, parasailing, leksione notimi, motor water sport, katamaran, water ski, diving , banana, jet ski, surf and katamaran course, ringo.
Spa: Masazhet dhe serviset e banjos turke, kujdesi ndaj trupit dhe lekures, manikyr- pedikyr, Vip area, Spa beauty shop, peeling, dhome per terapi, 2 suita spa, vitamin bar, salt room, steam bath.
Aktivitete per femije: babys land- facilitete per femije(1-3 vjec),
mini club(4-7 vjec)- mini disco,
junior club(8-12)- mini disco, special show for kids.

Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira

 • Air Condition
 • Fitness Center
 • Private Beach
 • Night Show
 • Beach Hotel
 • Outdoor Pool
 • Darts
 • Beach Volleyball
 • Restaurant
 • Bar
 • Playground
 • Snack Bar
 • Internet
 • Animation Team
 • Pool
 • Exchange
 • Kids Pool
 • Table Tennis
 • Boccia
 • Internet Wireless
 • Hair dryer
 • Sauna

Sherbimet me extra pagese

 • Telephone
 • Safe box
 • Doctor
 • Massage Center
 • Water Sports Motorized
 • sherbim postar
 • Billiard
 • Dry-cleaning
 • Conference Hall
 • 24H Doctor
 • Laundry Service
 • Photocopy
 • Room Service
 • Mini Bar
 • SPA
 • Baby Sitter
 • Fax
 • Rent a Car
 • Shopping Centre

  This slideshow requires JavaScript.

   

   

  Dergo Kerkes:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s