Cronwell Resort Sermilia 5* -Halkidiki (Gjysëm Pensioni)

Cronwell Resort Sermilia:

Cronwell Resort Sermilia është e vendosur në bregdetin e mrekullueshëm të Egjeut, në një vend piktoresk të quajtur Psakoudia që ndodhet në rrethin e dytë të gadishullit të Halkidhikisë – Sinthonia. Largësia ndërmjet hotelit dhe aeroportit ndërkombëtar “Macedonia “ Selanik ështe vetëm 75 km larg. Cronwell Resort Sermilia ka dy restorante (njëri është me pamje nga deti ), disa bare, qëndra e spa-së me xhakuzi, një pishine e jashtme,librari e pasur etj. Kompleksi i hotelit ka rreth 102 dhoma të rehatshme, moderne dhe të rikonstruktuara. Hoteli ofron për të gjithë pushuesit: Wi-fi falas, mëngjesin dhe darkën, pishine e jashtme, Spa dhe xhakuzi, restorant kryesor dhe restorant në tarrace, librari, plazh me rërë, ambjent për fëmijët, animacione për të rritur dhe fëmije ,aktivitete sportive ( programet e animacionit, pishinat, udhëtimet me anije, tenis, volejboll në plazh etj. Baret dhe Restorantet: Restoranti kryesor:  shërben mëngjes, drekë dhe darkë. Bar-restorant Roof garden –  jep  kënaqësi për të shijuar pamjen panoramike të detit dhe zonës përreth. Shërbehet kryesisht ushqim tradicional dhe pije tradicionale. Lobi bar -shërben pije alkolike, lëngje frutash, caj, kafe dhe ëmbëlsira. Bari në pishinë: Shërben pije të ngrohta,të freskëta, të buta dhe të forta për gjithë pushuesit duke shijuar pamjen panoramike të detit dhe pishinës.

Shërbimet:

Vakte dhe ushqime të ofruara:

 • Mëngjes dhe darkë e përfshirë

Plazhe:

 • Plazh ranor
 • Plazh Privat

Distancat nga:

 • Aeroporti: 75 km

Aktivitetet:

 • Zhytje
 • Ski në uji.
 • Ekskursione të organizuara
 • Lundrime
 • Varkë Kajak me qera

 

 • Facilitetet që ofron
 • Pishinë e jashtme
 • Sauna
 • Sallë interneti
 • Restorant
 • Dhoma pa duhan
 • Pastrim kimik
 • Bar
 • Salle televizori
 • Numri i sallave të takimit: 1
 • Qender trajtimi & SPA
 • Sherbim dhome 24 orë
 • Shezlonge dhe çadra në pishinë,plazh
 • Bar në pishinë
 • Parking pa pagesë
 • Wi-Fi falas
 • Kënd lojrash për femijë
 • Amfiteater

Dhomat janë të pajisura me:

 • TV
 • Telefon
 • Kasafortë
 • Ajër i kondicionuar
 • Minibar
 • Tharëse flokësh
 • Tualet
 • Wi-Fi falas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s