ROYAL ADAM & EVE 5* – Belek

This slideshow requires JavaScript.

ROYAL ADAM & EVE 5*

Vendndodhja:
Hoteli gjendet 45 km larg qendres se qytetit dhe 35 km larg nga Aeroporti i Antalyas, eshte ne vije te pare me detin. Plazhi eshte ranor. Eshte nje hotel i vecante per nga arkitektura dhe dizajni i brendshem, duke ofruar pushime te kendshme ne plazhine tij privat.


Rreth hotelit:

Hoteli eshte ndertuar ne vitin 2005 dhe ka nje siperfaqe prej 100.00m2

Nuk ka yje qe te mund ta vleresojne kete hotel pasi sic e imagjinoni edhe vete eshte quajtur”qielli ne toke”. Pasqyrat qe e karaktirozojne kete hotel ju bejne qe te mendoni qe ju asnjehere nuk jeni vetem.


Informacion per dhomat:

Hoteli me 6 kate dhe 8 ashensore ka ne perberje 468 dhoma nga te cilat 405 dhoma jane Standarte, 20 suita familjare, 8 suita ekzekutive, 10 dhoma familjare 1 Adam & Eve Suite (1000 m2), 3 vila Standarte (128 m2), 6 Design Villas (128 m2), 11 Deluxe Villas (192 m2), 1 Eva Residence (256 m2 + 270 m2 me kopesht dhe pishine private), 1 Garden Residence (512 m2 + 700 m2 me kopesht dhe pishine private), 1 Executive Residence (512 m2), 1 Presidential Villa (640 m2 + 240 m2 me kopesht dhe pishine private).

Dhomat jane te pajisura me: Ballkon, Mini bar dhe Maxi bar, Steam Bath, Tv Plazma satelitor, Pasqyra ne mure, Tavoline me drite pune, Internet Wireless, Telefon me linje direkte internacionale, Jacuzzi Therapy, Tualet me dush dhe te gjithe aksesoret e duhur.


Restorantet dhe baret:
Main Restaurant – restorant qendror me menu Buffet per mengjezin, dreken dhe darken.
Italian Lounge – restorant A la Carte ku keni mundesi te shijoni ushqime te kuzhines Italiane.
Sark – restorant A la Carte ne te cilin mund te shijoni Kebap te kuzhines Tradicionale Turke.
Mezes – restorant A la Carte me specialitete Peshku dhe Deti.
Salve – restorant A la Carte me specilitete Italiane.
Secret – restorant ne te cilin mund te shijoni ushqime ne nje ambjent Romantik nen driten e qirinjve.
Arrigato – serviren ushqime Japoneze, Sushi dhe Teppenyaki.
Blind – restorant ku mund te shijoni darken ne erresire romantike.
Disco Lab – me muzike te perzgjedhur dhe Dj resident.
Gjithashtu hoteli ka edhe disa bare: Cheer bar, Sunset bar, Regular Beach bar, Pier Bar, Beach Bar, Bluetooth Bar, Goal Bar, Tender Bar, Telve Café.


Aktivitete:
Hedhje me Parashute, Jet ski, Bowling, Diving, Tenis dhe mesim Tenisi, Bilardo, 5 Pishina per te rritur dhe 2 Pishina per femije, Kercim, Hipizem, Bicikleta me qera.
SPA dhe Fitness center, Squash, Voleyboll ne plazh, Ping-pong, Windsurf, Catamarane,
Basketboll, Mini-Futboll, Voleyboll, Kanotazh.
Steam Bath, Turkish Bath, Jacuzzi dhe Hydrotherapy, Shock Pool, Masazh, Mini club per femije, Baby sitter, Mini Cinema, Mini Disco, Water Slide, Salla per Konferenca dhe Takime Biznesi, Internet Wireless, Butike, Dyqane Suveniresh dhe Bizhuteri, Makina me qera, Business Center, Lavanderi dhe Pastrim kimik, Dokor dhe Infermiere.
Skuader Animacioni qe ofron Programe gjate dites dhe Spektakel ne mbremje.
Karta Krediti: Visa, MasterCard, EuroCard, American Express.

Aktivitete per femije:

Mini club per femije 4-12 vjec, programe special per te gjitha grupet e moshave, programe ditore, lojra ne plazh.

Sherbimet Ekstra:

Sherbimi ne dhome, tharese flokesh, Eden SPA & Wellness centre (5500 m2), dhome lojrash, telefon & fax, lavanteri, pastrim kimik, doctor, dyqane, te gjithe sported ne uje, mesim tenisi.

SHERBIMET E HOTELIT

Sherbimet e perfshira

 • Basketball
 • Mini Football
 • Steam Room
 • Beach Volleyball
 • Market
 • Chaise Longue
 • Step
 • Video
 • Wellnes center
 • Aerobic
 • Canoe
 • Air Condition
 • ATM (Bank)
 • Outdoor Pool
 • Snack Bar
 • Table Tennis
 • Kids Club
 • Pool
 • Animation Team
 • Kids Pool
 • Private Beach
 • Squash
 • Doctor
 • Fitness Center
 • Sand Beach
 • Security
 • Beach Hotel
 • Mini Bar
 • Nurse
 • Turkish Bath
 • Water Slides
 • Exchange
 • Restaurant
 • Sauna
 • Bar
 • Cinema
 • Water Sports
 • Disco
 • Jacuzzi
 • Parking
 • Tennis Court

Sherbimet me extra pagese

 • Catamaran
 • Laundry Service
 • Massage Center
 • Bowling
 • Parasailing
 • Banana
 • Billiard
 • Fax
 • Conference Hall
 • Diving School
 • Rent a Car
 • Telephone
 • Water Ski
 • 24H Doctor
 • Diving
 • Room Service
 • Business Center
 • Jet Ski

 

Dergo Kerkese:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s