Calista Luxury Resort 5*L – Belek

This slideshow requires JavaScript.

 

Hoteli disponon 502 dhoma  standarte dhe 92 dhoma të lidhura dhe 6 dhoma për personat me aftësi të kufizuar. Dizenjimi i brendëshëm është bërë nga dizenjuesi i famshëm britanik Frank Solano. Një ndër gjërat që e difenrencojne Calisten nga hotelet e tjerë e cila është adobtuar si principali kryesor është shërbimi ndaj klientëve.

Hotel Calista ndodhet vetem 4 km larg nga qendra e Belekut dhe 27 km nga Aeroporti i Antalyas.

Në dhomë përfshihen:
– Ajer i kondicionuar
– TV LCD
– Kasafortë
– Telefon me dalje direkte
– Tharëse flokësh

Brenda Hotelit do të gjeni:
– Menu e mirëseardhjes përfshihet një kosh frutash dhe një shishe vere.
– Mëngjesi,dreka dhe darka shërbehen në restorantin kryesor Bellum në të cilin shërbehen ushqime turke dhe internacionale
– Gjithashtu në zona të ndryshme te hotelit do të gjeni snack bar dhe bar ku mund të rifreskoheni me shërbimet e cilësuara në paketën Ultra All inclusive
– 3 pishina të jashtëme dhe 1 pishinë të brëndëshme
– 2 banjo turke, 3 sauna dhe 1 jakuzzi.

Më Shume Detaje: Në konceptin “A La Carte All Inclusive” përfshihet:
– Mëngjesi, mëngjesi i vonë, dreka dhe darka , çaj dhe kafe
– Të gjitha pijet alkolike të vendit dhe jo alkolike të cilesuara nga ora 10:00 deri 00:00
– Animacion
– Tenis
– Volejboll ne plazh
– Basketboll
– Aerobi
– Aerobi ne uje
– Serf
– Banjo Turke
– Sauna
– Fitness center
– Çadra, dyshek, shezlon

Dergo Kerkes:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s