PALOMA GRIDA RESORT & SPA 5* Belek

This slideshow requires JavaScript.


Vendndodhja:
Paloma Grida Resort & Spa eshte i lokalizuar ne zonen Belek ngjitur me plazhin, rreth 700m nga qendra e qytetit, 35km nga Aeroporti kryesor ne Antalya dhe 45 km nga qendra e qytetit te Antalyas.

Informacioni per dhomat:

Hoteli ka 459 dhoma ne total te standarteve te ndryshme me siperfaqe te ndryshme: 21 m2, 27 m2, 40 m2 dhe 50 m2 ku mund te akomodohen max 4 persona. Dhomat jane te arreduara ne menyre mjaft komode me te gjitha paisjet e nevojshme si: Telefon, TV- Satellite, Tharese flokesh, Minibar, Kasaforte, ajer te kondicionuar, ballkon me pamje nga deti ashtu si edhe me pamje nga pishina ose kopshti.

Restorantet & Baret:

Restorant Paloma: Restoranti ku ju keni mundesi te konsumoni mengjesin, dreken dhe darken ne konceptin bufe me varietete te shumellojshme organike duke e shoqeruar me lengje frutash te fresketa.

Restorant A La Carte “Lotus”: Restorant ku ju keni mundesi te shijoni delikateseat e kuzhines se Lindjes se

Larget. Sherbimi ne kete restorant eshte me pagese shtese dhe kerkohet patjeter rezervim paraprak minimalisht 24 ore me pare.

Restorant A La Carte “Ada”: Restorant me nje pamje mahnitese nga deti ku ju keni mundesi te shijoni variete te ndryshme te prodhimeve te detit dhe delikatesave te kuzhines Turke. Sherbimi ne kete restorant eshte pa pagese shtese dhe kerkohet patjeter rezervim paraprak minimalisht 24 ore me pare.

Restorant A La Carte “Safran”: Restorant ne ambientet e stilit otoman te te cilit ju mund te shijoni kuzhinen

tradicionale Turke dhe Otomane. Sherbimi ne kete restorant eshte pa pagese shtese dhe kerkohet patjeter rezervim paraprak minimalisht 24 ore me pare.

Restorant A La Carte “Seasons”: Restorant ku ju mund te shijoni kuzhinen Nderkombetare me perberes natyral

me sherbim unik ne nje ambient te shkelqyer. Sherbimi ne kete restorant eshte pa pagese shtese dhe kerkohet patjeter rezervim paraprak minimalisht 24 ore me pare.

Restoranti “Lake House”: Restorant ku klientet qe qendrojne ne Lake Villas mund te shijojne mengjesin dhe darken. Sherbimi ne kete restorant eshte me pagese shtese dhe kerkohet patjeter rezervim paraprak minimalisht 24 ore me pare.

Restoranti “Prime Stake House”: Restorant ku ju keni mundesi te konsumoni variete te shumellojshme te mishit me nje pamje te mrekullueshme te detit Mesdhe. Sherbimi ne kete restorant eshte me pagese shtese dhe kerkohet patjeter rezervim paraprak minimalisht 24 ore me pare.

 

Pastiçeria “La Petite Patisserie”: ku ju keni mundesi te shijoni embelsira te ndryshme te shoqeruara me kafe apo çaj.

 Zomm Bar:   Bar i tipit karakteristik me vendoshje ne Rrugen Agora ku ju mund te freskoheni gjate dites dhe te shijoni muzike live gjate nates.

18+ Bar:  Bar i vendosur buze plazhit ku sherbehen snacks dhe pije freskuese ne tingujt e Kitares Spanjolle. Bari eshte vetem per te rritur.

Champions Sports Bar:  Bar i arreduar ne nje stil teper sportive ku mund te ndiqni ngjarjet sportive gjate nje loje bilardoje duke provuar koktejle me baze Raki Turke.

Bar Bianco:  Bar i vendosur ngjitur me amfiteatrin ku ju mund te shijoni koktejlet tuaj te preferuar gjate 24 oreve.

Beach Bar:  Bar ku ju mund te shijoni pije te ndryshme me nje pamje te mrekullueshme te detit Mesdhe.

Pool Bar:  Bar i vendosur afer pishines ku mund te shijoni pije te ndryshme nga ora 10:00 -18:00.

Disco Bar:  Vendi ku mund te konsumoni pijen tuaj te preferuar nen tingujt e muzikes nga ora 23:00 – 02:00.
Facilitete:
Hoteli ju ofron facilitete te shumta si:

 • Plazh me rere,
 • Hoteli ka 7 Pishina ne ambient te hapur:
  • Pishine Relaks:  1,800 m2 dhe thellesi nga 90 cm – 140 cm;
  • Pishine ushtrimi aktivitetesh:  1,700 m2 dhe thellesi 140 cm;
  • 2 pishina per femije:  30 m2 dhe thellesi nga 20 cm – 40 cm;
  • Pishina e Lake Villa Pool: 1,200 m2 dhe thellesi nga 135 cm – 140 cm;
  • Aqua Park me kater rreshqitese 600 m2 dhe thellesi 125 cm;
  • Pishine ushtrimi aktivitetesh femije: 600 m2 dhe thellesi 30 cm

Pishina e ushtrimit te aktiviteteteve per femije, ofron lojera me disa nivele, kthina te ndryshme, lojera oktapod me disa nivele dhe disa rreshqitese per femije.

 • Hapesire te veçante per bebet me park
 • Kend Lojrash per femije,
 • Pishine e brendshme per femije 4 m2 dhe thellesi 40 cm
 • Per mbrojtjen e natyres, peshqiret e plazhit nderrohen 1 here ne 3 dite.
 • Peshqiret, çadrat dhe shezllonget ofrohen pa pagese
 • Sporte ujore: Kanoe, Varke me pedale, Water polo, Gjimnastike ne uje.
 • Sporte te tjera si: Beach Volley, Basketball, Ping-Pong, Kalçeto, Tenis, Aerobi, Step, Stretching, Boccia, Mini Golf, Tavell, Lojra me Letra, Shah, Kercim Kangoo Jump, Loje me shigjeta (Darts).
 • Aktivitete sportive LESMILLS
 • Turkish Bath, sauna,Qender fitnesi.
 • WLAN ne te gjithe hotelin
 • Qender tregtare

Sherbime me pagese:

 • Qendra Spa & Wellnes, Harmonia Rebirth Spa Center, Qender estetike, trajtime te lekures, trupit dhe fytyres, masazhe, hidroterapi, trajtime te vecanta.
 • Sportet ujore si: Banana, Jet Ski, Ringo, Parasailing, Windsurfing dhe mesime katamarani.
 • Ndriçimi ne fushen e tenisit si dhe mesime tenisi, rraketat dhe topat e tenisit.
 • Plazh privat cabana me sherbim te vecante nga ora 10:00 – 18:00 duke perfshire shampanje, lengje frutash.
 • Restorantet A la Carte me kuzhine Kineze, Steakhouse dhe Restoranti Lake House.
 • Sherbimi mjeksor.

Argetimi dhe Aktivitete:

Gjate gjithe dites organizohen aktivitete te ndryshme per femije dhe te rritur:

 • Argetime, Shfaqje animacioni te ndryshme çdo dite, Muzike Live, Shfaqje live.
 • Pritja per femijet
 • Ushqime te veçanta per femije (Mengjes, Dreke dhe Darke) ne bufene e hapur te restorantit
 • Miniclub (1,000 m2) me dhoma dhe WC te ndara per femijet nga mosha 4-7 vjeç dhe per femijet nga mosha 8-12 vjeç. Per femijet me moshe 2-3 vjeç qendrimi ne dhome te veçante me pranine e prinderve.

Ka lojra te ndryshme dhe per femijet e vegjel eshte e pajisur me vend per te fjetur, kuzhine te vogel. Kinema per femije dhe amfiteater, atelie arti. Sherbimi ne miniclub eshte me orar te zgjatur nga ora 10:00 deri ne oren 22:00. Karusel dhe mini disko

Klubi i adoleshenteve: Per moshat 12-16 vjeç, me kend te veçante per Facebook dhe Twitter, Lojra Play Station dhe Xbox, kinema per adoleshente, mesime
per DJ dhe dhome lojrash.

Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira

 • Video
 • Air Condition
 • Indoor Pool
 • Kids Club
 • Newspaper
 • Sauna
 • Turkish Bath
 • Darts
 • Animation Team
 • ATM (Bank)
 • Disco
 • Lifeguard
 • Snack Bar
 • Squash
 • Healthy Equipment
 • Water Slides
 • Clinic
 • Outdoor Pool
 • Credit Card
 • Mini Bar
 • Non Smoking
 • Parking
 • Sand Beach
 • Fine Pebble Beach
 • Gift Shop
 • Jacuzzi
 • Kids Pool
 • Tennis Court
 • TV Saloon
 • Bar
 • Diving
 • Exchange
 • Market
 • Security
 • Sport Equipment
 • Beach Hotel
 • Fitness Center
 • Internet Cafe
 • Nurse
 • Restaurant
 • Table Tennis
 • City Hotel
 • Gymnastic
 • Pool
 • Private Beach
 • Water Sports

Sherbimet me extra pagese

 • Beauty Center
 • Room Service
 • Doctor
 • Massage Center
 • Hair Dressing Saloon
 • 24H Doctor
 • Conference Hall
 • Laundry Service

Dergo Kerkes:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s