Pushime ne Lefkada – 3 Dite

This slideshow requires JavaScript.

 

Itinerari:

Dita e Pare: PLAZH NE PARGA
Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 05.00.Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes.Qyteti i pare qe vizitojme eshte Parga. Vizite ne shoqerin e guides e qytetit turistike Parges, ku mund te konsumojme edhe dreken. Sigurisht qe sugjerimet e guides tone nuk do te mungojne.Me pas kohe e lire deri mbasdite per te bere plazh ne gjirin e vecante e Parges.Pas plazhit vazhdojme udhetimin drejt Lefkades.
Akomodimi ne hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades.Darka ne restorantin e hotelit (bufe).Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.

Dita e Dyte: LEFKDA (SHETITJE ME TRAGET NE ISHUJT)
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit  do te nisim aventuren BLU, ku ne portin e Nidrit na pret trageti i rezervuar nga agjenisa per lundrim ne ishujt me fame boterore te Lefkades.
Iteneari qe do te zhvillohet me traget eshte si me poshte
-Porto Katsiki;
-Meganisi;
-Scorpions;
-Porti Fiskardo;
-Shpellen Papanikoli;
-Kefalonia;
-Ishullin e Odisesë Itaka.

E gjithe dita e dyte do te jete e dedikuar ne Shetitje me anije ne ishujt e Lefkades ku parashikohet ndalese 2 ore ne Megansi per plazh, si dhe ndalese ne plazhin e famshem te Porto Katsiki.

Pas vizites se ishujve te shumte dhe me fame boterore udhetimi jone do te vazhdoje drejt nje destinacioni tjeter teper te bukur qe ndodhet po ne fshatin Nidri, vizites ne manastirin e Faneromenit.
Me pas kthimi ne hotel.Darka ne restorantin e hotelit (bufe).Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.

Dita e Trete: PLAZH NE KATHISMA, LEFKADA

Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme deri ne oren 14:00.Pas plazhit, nisemi drejt Tiranes drejt pikes kufitare te Kakavijes.Ndalesa rruges per kafe dhe kthimi ne Tirane ne darke. Fundit i sherbimit tone.


NE CMIM PERFSHIHET:
Transporti dhe te gjitha sheshtije sipas programit.
Akomodimi per 4 nete ne hotel Lefkas ne qender te Lefkades
-Mengjeset dhe Darkat te cilet shtrohen bufe ne restorantin e hotelit gjate qendrimit tone ne Lefkada.
Asistence me guid shqiptare gjate gjithe udhetimit

-Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkade

-Nisja do të bëhet në orën 05:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)
NE CMIM NUK PERFSHIHET
– Bileta 14 euro e shetitje me traget ne ishujt e Lefkades dhe ndalese per te bere plazh ne ishujt (ne cmimin e tragetit perfshihet edhe dreka ne traget)
Drekat e seciles dite

UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
23  QERSHOR (Cmimi €129/Personi)
►7, 
14, 21 & 28 KORRIK (Cmimi €139/Personi)
4, 11, 18 & 25 GUSHT (Cmimi €139/Personi)

Dergo Kerkes:

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s