Hotel Alexandros 4* – Korfuz

This slideshow requires JavaScript.

Alexandros  ndodhet afër Hotelit të famshëm Achilion Palace. Është hotel me 4 yje. Largësia e hotelit nga qendra e qytetit të Korfuzit dhe nga Aeroporti është rreth 10 minuta me makinë. Hoteli Aleksandros ofon dhoma tepër elegante të pajisura me ajër të kondicionuar. Hoteli ka një tavernë pranë pishinës dhe ofron Wi-Fi akses në zonat e përbashkëta ose publike. Dhomat e Hotelit Aleksandros janë të mobiluara me tepër shije, me mobilje me dru te errët dhe me dysheme të veshur me tapeta. Dhomat janë të pajisura me dritare të izoluara ndaj zhurmave, me televizor dhe mini-frogorifer. Pishina është e rrethuar nga pemë të gjata dhe ka vende ku mund të qëndroni në diell dhe të merrni reze. Gjithashtu ka edhe pishinë për femijët. Nga tarraca e hotelit ku është pishina, pushuesit do mund të sodisin pamjet e mrekullueshme të ishullit. Restoranti i hotelit ofron specialitete të kuzhinës Greke dhe Ndërkombëtare. Specialitetet vendase serviren në tavernën e hotelit. Hoteli gjithashtu përfshin një holl dhe një Pool Bar, në të cilin serviren koktejle. Hoteli ka një parking privat pranë tij.

Distancat:

 • Nga porti 7 km
 • Nga qyteti i Korfuzit 6 Km
 • Nga aeroporti 5 km
 • Plazhi Publik 100m
 • Stacioni i autobusëve 50m

Dhomat dhe sherbimet ekstra:

 • TV satelitor
 • Ajer i kodicionuar
 • telefon
 • kuti e sigurie
 • mini frigorifer
 • shërbim në dhomë 24 orë
 • Wi Fi falas
 • Parking privat falas
Më Shume Detaje: Koncepti “All Inclusive “ përfshin:
– Mëngjesin bufe, Drekën dhe Darkën.
– Pijet e vendit alkoolike dhe pije jo alkoolike, pije freskuese dhe lëngje frutash.
Hoteli gjithashtu përfshin:
– Shërbime zyre (fotokopje, fax);
– Billrdo;
– Menu speciale për personat që mbajnë diet.

Hotel Alexandros 4*

LISTA E ÇMIMEVE

Çmimet e dhomave

» Dhomë Standart Pamje nga Kopshti (Max 2 Rritur + 2 Fëmijë ose 3 Rritur) Tarifa
nga 01/04/2017 në 26/05/2017 € 81.60
nga 27/05/2017 në 23/06/2017 € 108.00
nga 24/06/2017 në 21/07/2017 € 122.40
nga 22/07/2017 në 25/08/2017 € 144.00
nga 26/08/2017 në 07/09/2017 € 122.40
nga 08/09/2017 në 20/09/2017 € 108.00
nga 21/09/2017 në 31/10/2017 € 81.60

Çmimet për dhomë, akomodimi all inclusive

Dergo Kerkes:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s