Gural Premier Tekirova 5* – Kemer

This slideshow requires JavaScript.

Gural Premier Tekirova ndodhet ne Tekirova ne nje pozicion te shkelqyshme, me nje siperfaqe preje 200.000 m2 , me 582 dhome dhe nje Spa 3500 m2 . hoteli ndodhet 70 km nga Aeroporti i Antaly-s

I lakmuar per akuaparkun gjigand me 27 rreshqitese, ishullin dhe anijen e pirateve, fama e Gural Premier-it nuk mbetet me kaq: dhoma luksoze, 9 restorante , Ultra All Inclusive pa limit , mbremje gala dhe argetim cilesor. Me detin perrallor, noti dhe zbavitjet ujore kane tjeter shije.

Ultra All Inclusive

 • 24 ore pijet freskuese dhe alkolike lokale dhe te importit
 • Mengjesi  bufe sherbehet ndermjet 07:00-11:30
 • Dreka bufe ndermjet 12:30-14:00
 • Restoranti ne plazh ndermjet 12:30-14:30
 • Restoranti ne plazh 11:00-13:30
 • Darka bufe ndermjet 19:00-21:00
 • Darka e vone bufe ndermjet 23:00-01:00
 • 4 restorantet a la carte ( peshk, turk, aziatik dhe Italian) 19:00-22:00 (me pagese 10 Euro vetem per rezervim )
 • Leng portokalli i shtrydhur gjate gjothe dites
 • Akullore pa limit gjate gjithe dites
 • Pijet ne disko bar

Plazhi dhe Pishinat

 • Plazh me guricka me nje shtrirje prej 600 m2
 • Ne plazh restorant dhe bar i hapur gjate gjithe dites
 • Shezlongje dhe dysheke komode
 • 2 pishina  qendrore
 • 8 pishina prane vilave
 • Pishinat e akuaparkut
 • Cadrat, shezlongjet, peshqirat e plazhit- pa pagese
 • Prane pishinave  disa bare dhe restorante.

Akuaparku

Mireserdhet ne parajsen ujore:  22.000 m2 me  27 rreshqitese modern, emertimet e te cilave mund t’ju japin nje ide per dozen e adrenalines dhe te emocioneve   : Kamikaze, Renie e lire, Renie e Lire ne Tunel, Multislide,  Up Hill Flying Boats, Body Slides, Wide Rafting, Turbolance.  Sikur keto te mos mjaftonin, anija e pirateve ka 7 rreshqitese, dhe zona e aventurave ka 6 rreshqitese.

Me te vegjlit joshen nga pishina me rere deti , rreshqiteset  ne forme elefanti, gjarperi, lepuri .Pishinat e zhurmshme te Akuaparkut, kendet me hidromasazh dhe  shatrivanet ne forme delfini apo klouni krijojne nje oaz argetimi per cdo moshe.

Femijet

Klubi i femijeve eshte nje bote me vete : 3600 m2 u jane kushtuar femijeve me programe sipas grupmoshave 4-7 vjec; 8-12 vjec dhe Teen Club per 13-17 vjec, nga ora 10:00 deri me 23:00. Lodra, lojra, kinema, kurse vizatimi, restorant me menu per femije, dhoma gjumi, minidisco etj.

Me pagese

 • Masazhi
 • Tenisi
 • Kabinat VIP ne plazh
 • Pijet energjike
 • Game center
 • Bilardo
 • Sportet ujore
 • Pagesa 10 Euro per secilin nga restorantet a la carte

Dergo Kerkes:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s