Riviera Shqiptare me Skaf – 2 Dite 49 €

RIVIERA ME SKAF. PLAZH NE DHERMI, JALE DHE GJIPE

This slideshow requires JavaScript.

Nisje  me 24 Qershor  – Cmimi €49

Nisje me 1 Korrik – Cmimi €55

Itinerari:

DITA 1: Plazh Gjipe (me skaf) dhe Feste ne Folie Marine Jal
Nisja ne mengjes ne oren 6:00 ne drejtim te Dhermiut.
Ndalesa rruges per kafe ne Vlore dhe ne Llogara per se te mberrime ne destinacion.
Pas akomodimit akomodimi ne hotel ne Dhermi (hoteli ndodhet 200 m larg plazhit dhe posedon edhe pishine) fillojme aventuren blu me skaf ne rivieren shqiptare.
Ne fillm lundrojme ne drejtim te Shpelles se Pirateve. Si personazhet e filmit, do te eksplorojme shpellen ujore duke kerkuar “thesarin e pirateve”.
Pas eksplorimit te shpelles, do te vazhdojme lundrimin drejt Gjipese duke soditur kanionin e Gjipese.
Ndale ne gjirin e Gjipese per plazh deri mbasdite
Kthimi me pas ne Dhermi me skaf
Darka ne restorantin e hotelit me produkte deti.
Pas darke e lire. Sipas deshires se grupit mund te transferohemi ne Folie Marine ne Jal.
DITA 2: Plazh ne Gjirin e Grames (me skaf) ose Dhermi
Pas mengjesit ne hotel, rinisim aventuren tone blu ku do te lundrojme me skaf drej perles se Rivieres sone, Gjiri i Grames.
Ndale ne Grame per 2 ore per plazh.
Kthimi ne Dhermi perseri me skaf do te  pergjate Karaburunit, ku do te vizitojme shpellen e lakuriqeve dhe Gjirin e Shen Andreas.
(Per turin ne Gjirin e Grames pagesa extra 23 euro (3000 lek). Opsionale)

Personat qe nuk do te deshirojne te ndiekin turin ne Gjirin e Grames mund te shfrytezojne dite per plazh ne Dhermi.
Qendrimi ne Dhermi deri ne oren 17:00 dhe nisja me pas per ne Tirane
Ndalesa rruges per kafe dhe kthimi ne Tirane ne darke.Ne cmim perfshihet:


✔ Akomodimi per 1 nate ne hotel ne Dhermi
✔ Lundrimi me skaf diten e shtune: Dhermi – Shpella e Pirateve – Gjipe – Dhermi
✔ Transporti dhe shetitjes sipas pogramit, ne Dhermi, Jale, Drimades
✔ Mengjesi dhe Darka ne restorantin e hotelit
✔ Perdorimi i pishines se hotelit

✔Nisja do të bëhet në orën 6:00 të mengjesit të ditës së pare, nga kafe Flora (qender Tiranes)
 ✔Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate  diteve te udhetimit
2) Shezlonet e plazhit
3) Bileta e skafit per ne Gjirin e Grames pagesa extra 23 euro (3000 lek). Opsionale

 

Dergo Kerkes:

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s