Riviera me Skaf 3 Dite – Dhermi – Gjipe – Jale – Grame

This slideshow requires JavaScript.

Itinerari:

DITA 1: Plazh Dhermi dhe Feste ne Folie Marine Jal
Nisja mbasdite ne oren 17:00 ne drejtim te Dhermiut. (Udhetimi behet mbasdite, ne menyre qe te nesermen ne mengjes te shfrytezojme diten per plazh.)
Ndalesa rruges per kafe ne Vlore dhe ne Llogara per se te mberrime ne destinacion.
Akomodimit ne hotel ne Dhermi (hoteli ndodhet 200 m larg plazhit dhe posedon edhe pishine)
Darka ne restorantin e hotelit me produkte deti.
Pas darke e lire. Sipas deshires se grupit mund te transferohemi ne Folie Marine ne Jal.
DITA 2: Plazh (me skaf) ne Gjipe
Pas mengjesit ne hotel, me skaf nisemi ne drejtim te Shpelles se Pirateve. Si personazhet e filmit, do te eksplorojme shpellen ujore duke kerkuar “thesarin e pirateve”.
Pas eksplorimit te shpelles, do te vazhdojme lundrimin drejt Gjipese duke soditur kanionin e Gjipese.
Ndale ne gjirin e Gjipese per plazh deri ne oren 16:00.
Kthimi me pas ne Dhermi (me skaf)
Mbasdita e lire per plazh ne Dhermi ose ne pishinen e hotelit.
Darka ne restorantin e hotelit.


Dita 3: Plazh (me skaf) ne Grame
Pas mengjesit ne hotel, rinisim aventuren tone blu ku do te lundrojme me skaf drej perles se Rivieres sone, Gjiri i Grames.
Ndale ne Grame per 2 ore per plazh.
Kthimi ne Dhermi perseri me skaf do te  pergjate Karaburunit, ku do te vizitojme shpellen e lakuriqeve dhe Gjirin e Shen Andreas.
(Per turin ne Gjirin e Grames pagesa extra 23 euro (3000 lek). Opsionale)

Personat qe nuk do te deshirojne te ndiekin turin ne Gjirin e Grames mund te shfrytezojne dite per plazh ne Dhermi
Qendrimi ne Dhermi deri ne oren 17:00 dhe nisja me pas per ne Tirane
Ndalesa rruges per kafe dhe kthimi ne Tirane ne darke,Ne cmim perfshihet:
✔ Akomodimi per 2 nete ne hotel ne Dhermi
✔ Lundrimi me skaf diten e shtune: Dhermi – Shpella e Pirateve – Gjipe – Dhermi
✔ Transporti dhe shetitjes sipas pogramit, ne Dhermi, Jale, Drimades
✔ Mengjeset dhe Darkat ne restorantin e hotelit
✔ Perdorimi i pishines se hotelit
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel 3Yje ne Dhermi (200 m larg plazhit)

► Nisja do të bëhet në orën 17:00  të ditës së pare, nga kafe Flora (qender Tiranes)
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate  diteve te udhetimit
2) Shezlonet e plazhit
3) Pagesa turin ne Gjirin e Grames pagesa extra 23 euro (3000 lek). Opsionale

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
► 14
  KORRIK (Cmimi €85/Personi)
►21 & 28
KORRIK (Cmimi €95/Personi)
►4, 11, 18 & 25 GUSHT (Cmimi €105/Personi)

Dergo Kerkes:

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s