Festa e Birrës në Mynih, 4 Ditë €449

Itinerari:

Dita e Parë, 21 Shtator 2017: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Podgoricës. Fluturimi Direkt për në Mynih. Nisja më 11.55 – Mbrritje më 13.45. Transfertë për në qytezën Hohenschwangau, ku vizitohet Keshtjella e Bukuroshes së Fjetur, Neuschwanstein. Pas 2 orësh, vazhdon udhëtimi për në Mynih. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë, 22 Shtator 2017: Mëngjesi në hotel. Vizitë panoramike në Monumentet kryesore të Mynihut, si: Sheshi Marienplatz, Bashkia e Qytetit, Viktualienmarkt, Kisha Frauenkirsche, Shtëpia e famshme e Birrës Hofbrauhaus, Teatri Kombëtar, Pallati Mbretëror, më i madhi në Gjermani. Vajtje në Teresienwiese, tek stendat e Oktoberfest. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë, 23 Shtator 2017: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Sheshin Olimpik, kulla Olimpike 210 metra e lartë. Vazhdon vizita në Selinë e BMW dhe Muzeun përkatës. Më pas shkohet në rezidencën verore te Mbretërve Bavarezë, Pallati i Nymphenburg. Pasdite, vizitë në muzeumin e Alte Pinakotheke. Vajtje në Teresienwiese, tek stendat e Oktoberfest. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt, 24 Shtator 2017: Mëngjesi ne Hotel. Transfertë për në aeroportin e Mynihut. Fluturimi direkt Mynih – Podgoricë. Nisja më 09.40 – Mbrritje më 11.25. Nisja me autobus nga Podgorica në Tiranë.

Me Shume Detaje: Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe përfshin:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus,
3. Akomodim në hotel me 3 yje,
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Festa e Birrës në Mynih, 4 Ditë €449

LISTA E ÇMIMEVE

Çmimet e dhomave

nga 21/09/2017 në 24/09/2017 Tarifa »
Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)

Book

€449,00

Personi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s