Selanik – Stamboll 4 Ditë €129

Itinerari:

Dita 1: Tirane – Kastoria – Stamboll

Nisja nga Tirana ne oren 03:00 ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut. Ndalese ne Kastoria per nje pushim te shkurter, vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Akomodimi ne hotel.

Dita 2: Stamboll

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti nga Hipodromi, Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, cisterna e vjeter e Kostandinopojes, Sarajet e Sulltanit. Kohe e lire ne Grand Baazar. Akomodimi ne hotel ne Stamboll.

Dita 3: Stamboll

Mengjesi ne hotel. Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit, Muzeu Historik Panorama 1453 , shetitje me anije ne Bosfor, vizite ne Kodren e te Dashuruarve duke kaluar ne dy Kontinentet Europe dhe Azi nepermjet Ures se Bosforit.Darka nen sugjerim e guides ne lokalet me harem ose Turkish Show ne anije.

Dita 4: Stamboll – Selanik

Mengjesi ne hotel, nisja drejt Selanikut. Vizite qytetit te Selanikut Kulla e Bardhe, Sheshi Aristoteli. Nisja drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane ne oret e para te mengjesit.

 

Me Shume Detaje:

Përfshihen:
1. Udhëtimi me autobus
2. Akomodim në hotele 3* – 4*
3. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume. (Sarajet e Sulltanit 10 Euro, Kisha e Shen Sofise 10 Euro, Cisterna 5 Euro, Shetitja me Anije 8 Euro, Akuariumi 12 Euro, Muzeu i Luftes 2 Euro, Turkish Show 35 Euro )
3.Siguracioni jetes ne udhetim

Çmimet e dhomave

nga 12/10/2017 në 15/10/2017 Tarifa
Dhomë Standart Hotel  (Max: 3 Rritur) € 129.00
nga 20/10/2017 në 23/10/2017 Tarifa
Dhomë Standart Hotel  (Max: 3 Rritur) € 129.00


nga 26/10/2017 në 29/10/2017
Tarifa
Dhomë Standart Hotel € 129.00
Festat e Nentorit
nga 25/11/2017 në 28/11/2017
Tarifa
Dhomë Standart Hotel € 129.00

Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe.

REZERVO TANI :

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s